Nowy rok szkolny – co musisz mieć?


Wakacje to czas beztroski, który stosunkowo szybko się kończy. Druga połowa sierpnia jest już chwilą, kiedy część dzieci myśli już o przygotowaniu się do nowego roku szkolnego.

Zakup podręczników, notatników i pomocy potrzebnych do nauki rokrocznie stanowi wyzwanie. Kolejną sprawą jest nastawienie młodzieży do powrotu do szkoły – nad nim też warto popracować.

Jak wejść w nowy rok szkolny będąc w pełni przygotowanym? O jakie elementy trzeba zadbać?

Dobry uczeń to przygotowany uczeń – czy ty jesteś gotowy?

Nie od dziś wiadomo, że jeśli nauka ma być skuteczna, uczniowie powinni sobie pomagać różnego rodzaju materiałami. Bazowym elementem uczniowskiego plecaka są w związku z tym zeszyty, podręczniki i zeszyty ćwiczeń.

Poza tym uczeń potrzebuje też narzędzi do pisania i rysowania. W organizerze powinny się też znaleźć: gumka do mazania, korektor, spinacze biurowe. Coraz częściej przydatne okazują się także narzędzia biurowe jak zszywacz czy dziurkacz.

Biorąc pod uwagę systematyczną eksploatację zeszytów i podręczników warto zadbać o ich zabezpieczenie. Okładki na zeszyt, okładki na podręczniki czy okładki na książki realizują tutaj bardzo ważną rolę. Nie tylko chronią przedmioty przed zabrudzeniem czy zachlapaniem, mogą być także wyrazem stylu i indywidualizmu ich posiadacza.

Gromadzenie sprzętu najlepiej zacząć kilka tygodni przed startem nowego roku szkolnego. W marketach, w okresie wakacyjnym często można trafić na promocje. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, a w dłuższej perspektywie także czas.

Nowy rok szkolny szary i nudny? Zapomnij o tym

Większość młodzieży szkolnej poprzez swój ubiór i zachowanie chce głosić swój styl. Zazwyczaj w ten sposób pokazują swoje hobby czy nawiązują do swoich idoli.

Swój styl można też prezentować za pomocą kilku pozornie niewielkich szczegółów. Jakich?

Tornister można dla przykładu ozdobić naszywkami bądź przypinkami, które głoszą światopogląd danej osoby. Mogą to być loga drużyn sportowych czy muzycznych, jak również uniwersalne hasła, z którymi młoda osoba się utożsamia.

Innym sposobem wyrażenia stylu są okładki na zeszyt. W tym wypadku też można zamówić okładkę z wybraną treścią i przekazem. Podobnie sprawa ma się z innymi narzędziami papierowymi. Okładki na książki i okładki na podręczniki są ponownie coraz bardziej popularne w grupie młodzieży szkolnej.

Kolejnymi metodami na pokazanie swojego ja są butelki i lunchboxy. Przedmioty te stały się stałym elementem wyposażenia uczniowskich plecaków. W tym wypadku, podobnie jak w powyższych, producenci cechują się dużą kreatywnością i robią co mogą by wyjść na przeciw oczekiwaniom młodzieży.

Jak przygotować się mentalnie do nowego roku szkolnego?

Zakończeniu wakacji towarzyszy zazwyczaj rozczarowanie wśród młodzieży. Kończy się beztroska i zaczynają się obowiązki. Warto jednak podejść do tej kwestii z uśmiechem na ustach.

Nowy rok szkolny jest i tak nieunikniony. Wobec tego zamiast się złościć lepiej potraktować go jako przygodę. Jest to przygoda, która pozwoli nam zyskać wiedzę na nowe tematy i prawdopodobnie ukształtować nasze charaktery.

Dobrze jest spojrzeć na to trochę szerzej i wyobrazić sobie siebie za kilkanaście lat. Nasza postawa w szkole może nas tam przybliżyć bądź odddalić od tego miejsca.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *