Indiegogo Refund, jak anulować wpłatę pieniędzy na wsprarcie projektu
Indiegogo Refund, jak anulować wpłatę pieniędzy na wsprarcie projektu

Z pewnością część z Was wspierała różne projekty na Kickstarterze, IndieGoGo, PolakPotrafi czy Wspieram.to. Pieniędzy, które tam trafiają zazwyczaj nie można wycofać. Zwrot pieniędzy następuje w sytuacji, gdy wspierany projekt nie uzbiera planowanych funduszy. A co jeśli wpłaty dokonaliśmy pod wpływem emocji i po kilku dniach, gdy ekscytacja nowym, niesamowitym produktem opadnie, zdamy sobie sprawę, że wcale nie potrzebujemy tego produkty czy usługi. Może też się zdarzyć, że dotrą do nas nowe informacje na temat osób zajmujących się projektem i wpłynie to na decyzję o rezygnacji ze wsparcia.
W takiej sytuacji serwis IndieGoGo przychodzi z pomocą i oferuję możliwość wycofania środków.

Od początku września 2015 każdy kto wsparł kampanię na Indiegogo może wnioskować o zwrot wpłaconych pieniędzy przed zakończeniem kampanii. Bez względu na rodzaj kampanii – zbieranie ustalonej kwoty lub dowolnej kwoty jaką uda się zebrać przysługuje takie samo prawo zwrotu. Zgłaszając prośbę o wycofanie się ze wsparcia w ciągu jednego dnia firma rozpatruje nasze zgłoszenie, a następnie pieniądze są zwracane do 5 dni roboczych.
Warunkiem zwrotu jest nie przelanie jeszcze środków do projektodawcy, nie wywiązanie się z przekazania nagrody lub nie naruszenie regulaminu serwisu.

Największym zagrożeniem tego typu rozwiązania jest ryzyko, że gdy projekt zbierze np. 104% i zostanie uznany za sukces nadal wpłacający mogą się wycofać, a procent może spaść poniżej 100% i projekt zakończy się niepowodzeniem.

Rozwiązanie Idiegogo Refund z pewnością jest korzystne i chroni przed błędnymi lub pochopnymi decyzjami wspierających i jest pewnego rodzaju odpowiednikiem zwrotu towaru w sklepie internetowym. Pamiętajmy jednak, że zbiórki na portalach crowdfunding’owych to nie zwykły zakup, a wsparcie projektów, które dopiero powstają i często decydują o dalszych losach projektu. Decyzje o wsparciu podejmować należy z głową aby nie przyniosło to projektodawcom problemów z realizacją projektu.

Tagi: , , , , ,

Komentarze
Opublikuj komentarz

Brak komentarzy

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>